Biographical File, 1914-2004
Esperanto societies membership file, 1914-1958
Correspondence, 1900-1974
Chronological, 1900-1972
1900-1910
1911-1915
1916-1920
1921-1925
1926-1930
1931-1935
1936-1940
1941-1945
1946-1950
1951-1955
1956-1960
1961-1965
1966-1972
Alphabetical, 1907-1974
Aizpurits, Aleksandr Eduardovich, 1921-1933
Arbergs, Teodoro, 1934-1961
Aref'eva, V., circa 1938
Awsrtic, W., 1960
Barash, Liudmila, 1957
Basov, V. N., 1956-1960
Belozerov, Nikolai Mikhailovich, 1957-1967
Berzen, Elfaido, 1939
Blumberg, Nikolai, 1920
Blumberg-Stauer, Ekaterina, 1963-1965
Bokarev, Evgenii Alekseevich, 1946-1959
Bormanis, V., 1920-1929
Bulatov, 1920
Bulmer, Howard, 1912-1926
Cace, Ints, 1957-1961
Charrier, Carlos, 1910
Chatelain, Martha, 1933
Cin, Solomon Il'ich, 1956-1974
Cools, A., 1947
Cronkhight, L. W., 1914-1923
Czechowicz, Stanislava, 1960-1965
Daikokuya & Kio Inc., circa 1918
Dalmatov, Petr Ivanovich, 1958-1960
Demchenko, Vasilii Ivanovich, 1956
Demenkov, F. M., 1959-1961
Didkovskii, M., 1931
Dragunovskii, Il'ia Eliseevich, 1956-1957
Drul', I., 1956-1963
Eichenbaum, R., 1919-1921
Erikson, I., 1932
Erkhards (Erhards), 1936
Fedotov, Nikolai Grigor'evich, 1957-1958
Flint, Tekla, 1932
Freidenberg, M., 1920
Gailitis, M., 1959-1960
Gasparian, Alfred Akopovich, 1957-1959
Gaudina, Helma, 1956
Gedrovic, T., 1932
Gold, J., 1956-1960
Goluzin, W., 1956-1959
Gottwald, Elisabeth, 1930
Gramenitskii, Sergei Nikolaevich, 1960-1964
Grebnev, Vadim, 1956-1957
Grigor'ev, G. I., 1956-1961
Grigor'ev, Sergei, 1920-1921
Grigor'ev, V. L., 1956-1958
Grundig, Ferenc, 1930
Guarda, Luis E., 1911
Guberman, A., 1956
Gurbanova, A. I., 1957
Guterman, I. B., 1956-1957
Gutmanis, A., 1957-1959
Hanvai, Endre, 1933
Hazenfuss, Hans, 1947
Helm, Maud, 1914-1946
Howe, J. L., 1912
Hudson, Percy G., 1920
Hurd, Luella Josephine, 1910-1934
Il'in, Igor' Grigor'evich, 1956
Indra, Talivaldo, 1932-1939
Istomin, 1957
Jevsejeva (Evseeva), Liudmila Ivanovna, 1936-1969
Jirgensen, N. J., 1910-1911
Johanson, Martin, 1956
Johnson, A. H., 1912
Jursche, Hilde, 1923-1924
Kapustin, L. G., 1956-1965
Khasheva, Kseniia Aleksandrovna, 1957
Kilda, Easl, 1925-1939
Kiseleva, E., 1963-1965
Knepper, Helene, 1930
Kolobanov, F., 1958-1959
Kranke, Marianne, 1930-1931
Kulichenko, Afanasii Filippovich, 1955-1958
Kuzzen, Nikolas, 1933
Lakshmiswar, Sinha, 1931
Lange, Lidiia, 1913-1969
Lesishin, Stepan Ivanovich, 1960-1962
Libers, Aleksandro, 1930
Linzil, A., 1929
Lysikov, Valerii, 1938
Malova, M., 1957
Mikelson, E., 1940
Mikhailov, Sergei Alekseevich, 1957
Moelke, Martha, 1949
Morlon, A. S., 1910-1911
Nasledov, Boris Nikolaevich, 1911
Nguen-van, Joan, 1962
Niukvest, Irina Vadimovna, 1958
Novik, Sergei Mikhailovich, 1958-1964
Parizch, Johannes, 1930
Petrulis, I., 1959
Pisarev, Vladimir Prokof'evich, 1956
Podkatiner, S., 1958
Potikha, Z. A., 1956
Prapuolenis, A., 1956
Radionov, Evsei, 1935
Randolph, Grace, 1910-1915
Robkins, 1922-1923
Rudnev, E., 1958-1959
Ryder, E. M., 1910-1912
Saar, V., 1956-1965
Sakharov (Saharov), A. A., 1931-1949
Sarychev, S. V., 1956
Sennacieca Asocio Tutmonda, 1958
Serebrennikova, E. I., 1956-1957
Serysheva, V., 1960
Shabalin, Aleksandr Dmitrievich, 1957-1958
Shabanov, Ivan Vasil'evich, 1935-1956
Shteinberg (Steinberg), Liudmila, 1930
Simeonov, Borislav, 1955
Sittmann, Erna, 1931
Sparkman, Robert, 1911
Stamatiadis, Anakreon, circa 1929
Stamer, R., 1932
Stelmachers, S., 1933
Surzhanenko, Petr Emel'ianovich, 1936
Thormodsen, Olav, 1920-1930
Toll, B. K., 1956-1960
Tonti, Antonina Romanovna, 1957-1958
Treimanis, A., 1958-1960
Usova, Valentina, 1930-1931
Veselov, G., 1957
Vishnevskii, Vladimir, 1956-1958
Vodavonovich, James, 1907-1920
Volokhov, Anatolii, 1935-1956
Voronkovskaia, E., 1958-1960
Wahnschafft, M., 1923
Watzinger, Franz, 1922-1923
Weckmann-Wittenburg, J. F., 1923
Zafer, 1930
Zausmer, Stanislaw, 1958
Photographs, 1911-1957
Bagi, Uilio, 1932
Gasparian, Alfred Akopovich, 1957
Jevsejeva (Evseeva), Liudmila Ivanovna, 1937
Kranke, Marianne, 1930
Lakshmiswar, Sinha, 1931
Morariu, Tiberio, circa 1920
Novik, Sergei Mikhailovich, 1951
Tartu Esperanto language conference participants, Estonia, 1936
Xnox, K., 1911
Speeches and Writings, 1918-1964
"Anekdotoj," typescript, 1957
"Bela historio," manuscript, 1938
"Cu la libro ne estas mirarklo?," typescript, circa 1930
"Latyshsko-Esperantskii slovar'," first part, manuscript, circa 1930
"Mia reports en la Balta kongreso esperantista en Rigo, Kastels," speeches, typescripts, 1918-1961
"Uchebnik Iazyka esperanto," typescript 1957-1964
Printed Matter, 1908-1991
"Nia Informilo," Instrua kaj literatura gazeto, Eldono de la Esperanto-Instituto Isosek, 1930-1931
Enciklopedia Vortaro Esperanta-German, unia-kvara parto, by Eugen Wuster, Leipzig, 1918